Garret chovatelská stanice ušlechtilých morčat s PP


Info stránka

Na této stránce najdete nápovědu jak se pohybovat po našich stránkách a několik informací o technické podpoře webu.

Navigační systém

Jestli jste na našich stránkách poprvé a jste trochu zmateni ovládáním našich stránek, tak několik následujících obrázků by vám mělo váš problém vyřešit.

Na stránce morčata, ale nejenom na ni u karty morčete narazíte na již zmiňované značky. Nad těmito značkami se také ze jména původního chovatele tvoří odkaz na jeho stránky, pokud existují.


Začneme hned na úvodní stránce. Na úvodní stránku je umístěno několik obrázků, krom toho, že se k obrázku zobrazuje po najetí myši popisek, tak některé obrázky fungují jako odkaz do naší Fotogalerie, kde zobrazí všechny obrázky z dané kategorie ( tématicky týkající se obsahu článku ) ze které je i samotný obrázek.


Pokud jste vstoupili do Fotogalerie, tak pod každým obrázkem najdete několik značek. Pokud se za značkou nic neskrývá, nezobrazí se. Takže doporučuji tyto značky sledovat ( F,I,K,N a na dalších stránkách můžete najít třeba M,R atd... ) - opět se po najetí myši zobrazí popisek, který vám vysvětlí co daná značka ( zkratka ) znamená. Ve fotogalerii značka N, ale i obrázek fungují na zobrazení daného obrázku ve větším formátu.


Ve fotogalerii najdete v pravém horním rohu výběrové pole ve kterém, můžete zvolit kterou kategorii fotek chcete zobrazit. Na stránce odchovy narazíte na podobné pole, kterým si necháte zobrazit příslušný vrh morčátek.


Doporučení od webmastera !!!

Nechci dělat reklamu, ale vřele vám doporučuji používat jiný prohlížeč než je Explorer, nejlépe si z internetu stáhněte Mozillu Firefox. Řeknu vám proč !. Při testování stránek jsem si všiml, že Explorer načítá stránky pomaleji než ostatní, no to by snad ani tak nebolelo jako to, že Explorer je na viry propustný jako cedník. Od doby co používám Firefox tak se mi rapidně snížilo množství útoků virů z internetu na můj počítač. Další výhodou Firefoxu je jeho plná podpora světového standartu oproti Exploreru... Nebraňte se !!! Nedržte se nesmyslně Exploreru jenom proto, že je nainstalovaný na počítači zárověň s Operačním systémem Windows.
Klikni a stahuj, budeš určitě spokojen.
Mozilla Firefox: Prohlížeč, kterému můžete věřitOpera

Optimalizece stránek

Stránky byly odskoušeny v těchto internetových prohlížečích a nebyla u nich zaznamenána žádná chyba omezující funkčnost stránek. Z důvodů prostoru, byly zvoleny rozměry stránky optymalizované pro rozlišení monitoru 1024/768 obrazových bodů. Rozvržení stránky pro toto rozlišení se ukázalo jako ideální zejména proto, že ho využívá teměř 60% návštěvníků našich stránek a věříme že bude nadále stoupat - těm návštěvníkům ( necelých 15% ), kteří mají rozlišení monitoru nížší se omlouváme za zhoršené užívání našeho webu. Zbylých 25% používá vyžší rozlišení jak 1024/768 pixelů ( obrazových bodů ).

IE verze 5.01, 5.5, 6.0, 7.0
Opera testováno od verze 8.52, dnes už 9.0
Mozilla Firefox testováno od verze 1.5 dnes už 1.5.0.6.
Mozilla verze 1.7.8
Netscape Navigátor verze 8.0

K dynamickému generování stránek je požito php skriptování.


K ukládání dat je použito databázového systému MySQL.


Stránky jsou validní podle verze HTML 4.01 Transitional.


Stránky mají také validní Kaskádové stylování tzv.CSS styly. Nevýhodou je že CSS není podporováno starými prohlížeči např. Internet Explorel verze 4. Tyto prohlížeče jsme při optimalizaci nebrali v úvahu - pro jejich mizivý výskyt v době, kdy není problém si stáhnout nové verze prohlížečů. Např Firefox má plnou podpuru CSS.webové stránky pro CHS Garret vytvořila CHS Fantom Chlum
www.fantom-chlum.cz - © copyright / 2006 verze 2.0